Użytkowanie i konserwacja

Hamak ze sklepu Mój Hamak jest wyjątkowo dobrej jakości, dzięki czemu będziesz się nim cieszyć przez długie lata. Jednak niewłaściwe użytkowanie i brak dbałości o hamak może skutkować jego przedwczesnym zużyciem lub nawet uszkodzeniem.

W celu zapobieżenia przedwczesnemu zużyciu hamaka zebraliśmy poniżej pewne wskazówki i porady dotyczące użytkowania i dbałości o niego.

Przed użyciem

Przed rozpoczęciem korzystania z hamaka musisz go właściwie zawiesić.

Sprawdź punkty zawieszenia przed użyciem. Upewnij się, że są wystarczająco mocne, aby z łatwością utrzymać ciężar. Pamiętaj też, że kołysanie lub poruszanie się w hamaku zwiększa nacisk na punkty zawieszenia. Jeśli nie masz pewności, czy są stabilne, lepiej poszukaj innego miejsca.

Idealna wysokość do zawieszenia hamaka to 150-180 cm. Środkowa część hamaka będzie wtedy wisieć 30-50 cm nad ziemią.

Za każdym razem przed skorzystaniem z hamaka sprawdź go pod kątem rozdarć, otworów, dziur czy też innych uszkodzeń, które mogłyby grozić wypadkiem.


Podczas używania

Najwygodniej jest położyć się w hamaku ukośnie. W tej pozycji plecy są mniej wygięte, co oznacza, że możesz prawdziwie się zrelaksować w hamaku. Takie ułożenie zapobiega też bólowi pleców.

Podczas używania hamaka zdejmij buty. Sprawdź też, czy nie masz w kieszeniach żadnych ostrych przedmiotów (takich jak klucze), ponieważ mogą one uszkodzić hamak.

Upewnij się, że nie przekraczasz maksymalnej nośności hamaka.

Nigdy nie używaj stelaża ani innego produktu, jeśli brakuje w nim śrub lub innych części, lub są one nieprawidłowo zamontowane.


Konserwacja hamaka lub fotela hamakowego

Nasze hamaki są wykonane z bawełny. Bawełna jest produktem naturalnym i stanowi najwygodniejszą tkaninę do wykorzystania jako hamak. Bawełna cechuje się tym, że jest przewiewna, dzięki czemu Twoje ciało naturalnie oddycha podczas leżenia w hamaku. Także dzięki temu temperatura ciała zachowuje równowagę. Jednak z czasem tkanina będzie blaknąć ze względu na działanie słońca.

Nigdy nie pozostawiaj hamaka na zewnątrz podczas deszczu, mrozu lub innych niekorzystnych warunków pogodowych.

Wyczyść stelaż po użyciu i w okresie zimowym przechowuj go w pomieszczeniu. Nie wystawiaj stelaża na działanie warunków atmosferycznych, które mogą go uszkodzić.

Co najmniej raz w roku przeprowadzaj dokładny przegląd i konserwację stelaża.

Mój Hamak nie ponosi odpowiedzialności za potencjalne obrażenia lub szkody spowodowane użytkowaniem naszych produktów. Mój Hamak w związku z tym nigdy nie ponosimy odpowiedzialności za szkody powstałe podczas lub w wyniku użytkowania naszych produktów.